VĮ Valstybinių miškų urėdija

Joniškio regioninis padalinys
     
 

 EMPS - Elektroninė medienos pardavimo sistema - BALTPOOL 
    
 

Spausdinti puslapio vidurį

 
 
   
VĮ Valstybinių miškų urėdija
Joniškio regioninis padalinys
Urėdijos g.1, LT84193
Beržininkų k., Joniškio r. 
Juridinių asmenų registre
kodas: 132340880
tel. +370 426 52032
faks.+370 426 55371
el.p. joniskis@vivmu.lt   
  

 56.222762, 23.649182 (WGS) 
    
     EMPS - Elektroninė medienos pardavimo sistema - BALTPOOL
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
Iš viso apsilankė: 1745888
Šiandien apsilankė: 2444
Dabar naršo: 37
 
2017-04-27  AM: Paaiškėjo jaunųjų miško bičiulių konkursų laimėtojai


 
 

 
 2017 metų  balandžio 26 d., beveik pusšimtis šalies jaunųjų miško bičiulių dalyvavo finalinėse konkursų „Jaunimas Europos miškuose“ ir „Tiriamieji darbai miške“ varžytuvėse Aleksandro Stulginskio universitete. Šiuos konkursus inicijavo Aplinkos ministerija.

Po baigiamųjų varžybų vakar paaiškėjo ES šalyse organizuojamo konkurso „Jaunimas Europos miškuose“ nacionalinio turo laimėtojai. Jie mūsų šaliai atstovaus tarptautiniame konkurse, kuris vyks Vengrijoje. Dėl šios galimybės varžėsi net 14 komandų, o į finalinį renginį buvo pakviestos 8 komandos.

Laurus pelnė Vilniaus r. Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos jaunųjų miško bičiulių būrelio „Lūšiukai“ atstovai Rugilė Andrejevskytė, Dariuš Savel ir Monika Viduto. Antroji vieta atiteko Kauno r. Kulautuvos pagrindinės mokyklos, trečioji – Anykščių r. Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos jauniesiems miško bičiuliams.

Vakar paaiškėjo ir konkurso „Tiriamieji darbai miške“ nugalėtojai. Šiam konkursui buvo pateikta 14 mokslinių darbų, apėmusių dviejų trijų mėnesių gamtos stebėjimus bei tyrimus.

Pirmąją vietą laimėjo Tauragės r. Žygaičių gimnazijos jaunųjų miško bičiulių būrelio „Skroblas“ narė Dalia Kančauskaitė. Ji tyrinėjo žinduolių pėdsakus ir kitas veiklos žymes. „Pėdsekystė padeda pažinti žinduolius ir išsiaiškinti jų įpročius. Tai ne tik pėdsakai, bet ir maitinimosi požymiai, teritorijos žymėjimas, slėptuvės“, – sako laureatė.

Antroji vieta skirta Jurbarko r. Viešvilės pagrindinės mokyklos jauniesiems miško bičiuliams Ringailei Urbaitei ir Mangirdui Mitkui už darbą „Kanadinės rykštenės paplitimas ir kontrolės metodai Karšuvos girioje“. 
 
Trečioji vieta atiteko Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos moksleivei Guodai Taučiūtei ir Vilniaus r. Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos moksleivei Gabrielei Kaminskaitei už darbą „Oro užterštumo nustatymas, tiriant medžių kamienų žievės (peridermos) ph“.

Konkursų dalyvius vertino Lietuvos miškininkų sąjungos prezidento prof. dr. Edmundo Bartkevičiaus vadovaujama komisija. 
 
Ją sudarė: Aleksandro Stulginskio universiteto Miškų ir ekologijos fakulteto doc. Janina Šepetienė, Jaunųjų miško bičiulių sambūrio pirmininkė, Generalinės miškų urėdijos prie Aplinkos ministerijos Miško atkūrimo ir apsaugos skyriaus vyr. specialistė Eglė Mankevičienė, Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos ir miškų departamento Miškų ūkio plėtros skyriaus vyr. specialistė Anžela Graževič-Kulik, miškininkas Mindaugas Maksvytis, Kauno miškų urėdas Saulius Lazauskas ir Kaišiadorių miškų urėdijos vyr. miškininkas Marijonas Bernotavičius.

Komunikacijos skyrius

 
Atgal   Spausdinti  
VĮ Valstybinių miškų urėdija
Joniškio regioninis padalinys