JONIŠKIO MIŠKŲ URĖDIJA

Naujienos
  Naujienų prenumerata
  Mažmeninės malkų kainos
  Kalėdinių eglučių pardavimo kainos
Struktūra ir kontaktai
  Urėdijos struktūros schema
  Vadovas
  Darbo laikas
  Kontaktai
  Žemėlapis
  Ieškantiems darbo
  Planuojami susitikimai įstaigoje ir jų informacija
Teisinė informacija
  Teisės aktai
  LR Aplinkos ministro įsakymai
  Generalinio miškų urėdo įsakymai
Veikla
  Veiklos sritys
  Miško atkūrimas ir miško įveisimas
  Prekyba apvaliaja mediena
  Viešieji pirkimai
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
  Nuostatai
  Planavimo dokumentai
  Finansinių ataskaitų rinkiniai
  Darbuotojai ir vidutinis mėnesinis uždarbis
  Atranka į laisvas darbuotojų pareigas
  Ūkio subjektų priežiūra
  Tarnybiniai lengvieji automobiliai
Medžioklė (Jagd/Hunting)
  PM plotų medžioklė
  ELEKTRONINĖ MEDŽIOKLĖS REGISTRACIJOS FORMA
Privačių miškų savininkams
  Teisės aktai
  Medienos gabenimo tvarka
Nuorodos
Medelynas
  DEKORATYVINIŲ SODMENŲ PARDAVIMO KAINOS
  MIŠKO SODMENŲ PARDAVIMO KAINOS
Apie mus
  Istorinė apžvalga
  Bendrieji duomenys
  Gamtos turtai
  Jaunųjų miško bičiulių sambūris
Viešieji prekių aukcionai
Klausimai
Aktualios nuorodos
Miškų tvarkymo sertifikavimas
Miškotvarka
Girininkijos
  Beržėnų girininkija
  Mikaičių girininkija
  Joniškio girininkija
  Satkūnų girininkija
  Skaistgirio girininkija
  Žagarės girininkija
  Medienos ruošos, prekybos ir techninis padalinys
Lankytinos vietos
  Turizmas
  Žagarės regioninis parkas
  Rekreaciniai objektai
Informacijos rodyklė
Orų prognozė
MIŠKŲ GAISRINGUMAS
Miško kelių taisymo planai
Vaizdo galerija
  Girių horizontai
Kaip vertinate teikiamų paslaugų kokybę
2017-12-11  GMU: Kauno autobusų stotis pasirengusi įsileisti mišką - Paroda " Miškas mano gyvenimas"


 
 
 
 
 
 
 
  

Kauno autobusų stotis pasirengusi įsileisti mišką
 
 

Trys skirtingi, bet tarpusavyje susiję renginiai

Gruodžio 13 dieną, 13 valandą, prie Kauno autobusų stoties bus dalijamos eglučių šakos, o 14 valandą šiuolaikiškoje ir erdvioje laukimo salėje iškilmingai atidaroma miškininkų fotografijų paroda „Miškas – mano gyvenimas“. Ir tuo ceremonija nesibaigs – 14.30 val. Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos dėstytojai ir studentai norinčius mokys kalėdinių puokščių komponavimo meno.

Netradicinį renginį organizuoja Kauno miškų urėdija, o partneriai yra bendrovė „Kautra“,  interneto svetainė „Miškininkas.Eu“, Miškininkų sąjunga ir Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija.
 

„Miškas – mano gyvenimas“ – nebe pirmoji fotografijos paroda

Pasak bendrovės „Kautra“ generalinio direktoriaus Lino Skardžiuko, Kauno autobusų stotis – atviras ir gyvas organizmas, todėl čia kviečiami visi: ir parodų, ir koncertų, ir kino filmų peržiūrų organizatoriai bei žiūrovai. Tai tikrai tinkama erdvė eksponuoti, klausyti, žiūrėti.

Miškininkų fotografijos paroda „Miškas – mano gyvenimas“ tikrai nebus pirmoji, puošusi laukimo salės sienas. Pirmasis šią erdvę išbandė fotomenininkas Kąstytis Laužadis ir demonstravo stoties rekonstrukcijos fragmentus, senosios stoties nuotraukas. Taip pat buvo surengta Afrikos autobusų fotografijų paroda, čia taip pat buvo eksponuojamos neįgalių vaikučių fotonuotraukos.

Po rekonstrukcijos atsidariusi Kauno autobusų stotis jau spėjo pagarsėti kaip svetinga erdvė įvairiems renginiams. Požeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje koncertavo akordeono virtuozas Martynas Levickis, keleivių laukimo salėje surengtas šurmulingas Teatro dienos minėjimas, pristatytas šiųmetinis Pažaislio festivalis, o prie stoties – naujas „Žalgirio“ krepšinio klubo  autobusas, buvo demonstruojami keli kino filmai. „Esame atviri įvairaus formato renginiams“, – tvirtino bendrovės „Kautra“ generalinis direktorius.

Paklaustas, kiek jam pačiam artimas miškas ir būsimosios parodos tematika, L. Skardžiukas šypsojosi: „Miškas – tai ne vien grybai. Tai žmogaus sąlytis su gamta. Kuo mažiau miškas civilizuotas, tuo jis gražesnis, įdomesnis ir man patrauklesnis“, – prisipažino pašnekovas.

Tęsia tradiciją

Generalinio miškų urėdo pavaduotojas Andrius Vancevičius sakė, kad rengti miškininkų fotografijos parodą nėra naujas sumanymas. „Generalinė miškų urėdija tai darydavo ir anksčiau. Tačiau parodos būdavo labiau kamerinės, skirtos miškininkų auditorijai, fotonuotraukos  būdavo eksponuojamos Druskininkuose „Girios aide“  ar kitose informacinėse erdvėse“, –  sakė A. Vancevičius.

Generalinio miškų urėdo pavaduotojo žodžiais, šiųmetinė paroda yra išskirtinė pirmiausia dėl pasirinktos fotonuotraukų eksponavimo erdvės. „Kauno autobusų stotis – vieša ir simbolinė erdvė, čia lankosi daugybė žmonių. Kažkas atvyksta, kažkas išvyksta. Tai nuolatinis judėjimas, o juk judėjimas – paties gyvenimo simbolis. Tikiuosi, kad Kauno autobusų stotyje apsilankę žmonės atkreips dėmesį į eksponuojamas nuotraukas. Vieniems jos primins tėviškę, kiti galbūt pajus nostalgiją kokiam nors jau matytam ir patikusiam gamtos kampeliui, tretiems kils dar kitokių emocijų, kiti, žiūrėdami į nuotraukas, atras kažką nauja“, – įsitikinęs generalinio miškų urėdo pavaduotojas.
Jo nuomone, tokio formato paroda vertinga ir dėl kitos priežasties. „Parodos lankytojai galės įsitikinti, kad miškininkai ne tik miške dirba, bet ir mišku gyvena, sugeba pastebėti čia slypinčias įdomybes, jas meniškai užfiksuoti ir tuo grožiu pasidalinti su kitais“, – sakė A. Vancevičius.

Šiemet miškininkų fotoparodos organizavimo estafetę iš Generalinės miškų urėdijos perėmė kauniečiai. Kauno miškų urėdijos vyriausiasis miškininkas Mindaugas Petkevičius teigė, kad organizuoti parodą jiems nėra didelis iššūkis.

„Tai reikšmingas renginys ne tik miškininkų bendruomenei. Mums labai svarbu, kad paroda vyktų sklandžiai ir sudomintų kuo daugiau lankytojų. Žmonės neturi daug  galimybių pamatyti ir pažinti miškininkus, todėl tikimės, kad parodos metu galėsime žiūrovus supažindinti su miškininkų darbais ir jausmais, o tiems lankytojams, kurie dar nematę paslaptingų miško vaizdų, miškas taps dar įdomesnis ir patrauklesnis“, – tvirtino M. Petkevičius.

Informacija parengta pagal Vilmos Kasperavičienės straipsnį portale www.miskininkas.eu

 
Atgal   Spausdinti  
© Joniškio miškų urėdija.
Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.