VĮ Valstybinių miškų urėdija

Joniškio regioninis padalinys
     
 

 EMPS - Elektroninė medienos pardavimo sistema - BALTPOOL 
    
 

Spausdinti puslapio vidurį

 
 
   
VĮ Valstybinių miškų urėdija
Joniškio regioninis padalinys
Urėdijos g.1, LT84193
Beržininkų k., Joniškio r. 
Juridinių asmenų registre
kodas: 132340880
tel. +370 426 52032
faks.+370 426 55371
el.p. joniskis@vivmu.lt   
  

 56.222762, 23.649182 (WGS) 
    
     EMPS - Elektroninė medienos pardavimo sistema - BALTPOOL
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
Iš viso apsilankė: 1745888
Šiandien apsilankė: 1142
Dabar naršo: 63
 
2018-02-06  Žagarės regioninis parkas: National Geographic leidinyje „Nepažinta Lietuva. 100 netikėtų atradimų“ – Žagarės regioninis parkas


 
 
Leidinio „Nepažinta Lietuva. 100 netikėtų atradimų“ viršelis
 

Tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje ADVENTUR 2018 buvo pristatytas pirmasis žurnalo „National Geographic Lietuva“ leidinys, skirtas Lietuvai – „Nepažinta Lietuva. 100 netikėtų atradimų“.
 
Pavarčius jį galima dar kartą įsitikinti, kiek daug Lietuvoje vietų, kurios be galo įdomios ir vertos dėmesio. Simboliška, kad leidinys pristatytas pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, o „National Geographic Lietuva“ sausio mėn. išleido 100-ąjį žurnalo numerį.
 
Kaip rašo žurnalo vyriausiasis redaktorius Frederikas Jansonas, „viena svarbiausių žurnalo užduočių – leisti skaitytojams pažvelgti į tai, ko dažnai negalime pamatyti patys, atskleisti dažnai visai šalia esantį grožį. Nes „National Geographic“ jau 130 metų yra langas į nepažintą pasaulį, pro kurį žvelgia ištisos kartos skaitytojų. Būtent todėl rengdami pirmąjį specialųjį žurnalo leidinį, skirtą Lietuvai, ieškojome to, kas mažiau žinoma daugeliui skaitytojų. Lietuvoje yra kur kas daugiau nei 100 įstabių gamtos kampelių, išskirtinių pramogų, kultūrinių renginių ir paminklų, tad rengdami leidinį tikrai nesiekėme sudaryti gražiausių, nuostabiausių ar įdomiausių objektų sąrašo. Tiesiog ieškojome tų, kurie yra mažiau žinomi, tačiau tikrai verti to, kad juose apsilankytumėte“.

Viename iš pirmųjų leidinio puslapių, kur pristatoma „Nepažinta gamta. Lietuviška tundra – takai per aukštapelkes ir Marso kanjonai – tereikia truputį išsukti iš kelio“, akį traukia Mūšos tyrelio pažintinio tako ir Miknaičių ežero vaizdai – dar nedaug žmogaus paliestas gamtos kampelis su vieninteliu natūraliu ežeru Joniškio rajone, kuriame paukščių migracijos metu pailsėti nutupia tūkstančiai baltakakčių ir želmeninių žąsų. Tolėliau žurnale atskiras puslapis skirtas Mūšos tyrelio pelkei ir pažintiniam takui, kuris įtrauktas į Lietuvos rekordų knygą kaip ilgiausias lentų takas pelkėje.

Dėmesio sulaukė ir Žvelgaičių ežere esanti Meilės sala. Leidinyje Nepažinta Lietuva. 100 netikėtų atradimų“ rašoma, jog Lietuvoje salų tokiu pavadinimu yra keturios – Druskininkuose, Biržuose, Joniškio ir Rokiškio rajonuose. Simboliška, kad visos jos išsidėsčiusios palei Lietuvos ir Latvijos pasienį. Meilės sala Žagarės regioniniame parke nuo 2013 m. kasmet tvarkant jos aplinką, tobulinant infrastruktūrą pritaikoma lankymui.

                      Pastebėkim ypatingas vietas visai šalia mūsų, keliaukim ir pažinkim savąjį kraštą!

 

Parengė:

Žagarės regioninio parko direkcijos rekreacijos vadybininkė Modesta Bielskienė

 
Atgal   Spausdinti  
VĮ Valstybinių miškų urėdija
Joniškio regioninis padalinys