VĮ Valstybinių miškų urėdija

Joniškio regioninis padalinys
     
 

 EMPS - Elektroninė medienos pardavimo sistema - BALTPOOL 
    
 

Spausdinti puslapio vidurį

 
 
   
VĮ Valstybinių miškų urėdija
Joniškio regioninis padalinys
Urėdijos g.1, LT84193
Beržininkų k., Joniškio r. 
Juridinių asmenų registre
kodas: 132340880
tel. +370 426 52032
faks.+370 426 55371
el.p. joniskis@vivmu.lt   
  

 56.222762, 23.649182 (WGS) 
    
     EMPS - Elektroninė medienos pardavimo sistema - BALTPOOL
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
Iš viso apsilankė: 1745888
Šiandien apsilankė: 88
Dabar naršo: 63
 
2017-10-10  Žagarės regioninis parkas: Tylieji namų sargai

 Nuotr. R. Ginkaus
 / Gyvatė  Angis
 
 
Gyvenimas miške – tai nesibaigiantys iššūkiai. Dažnam iškyla klausimas, kur geriau – miške ar mieste? Ar verta pykti ant lapės, kuri nusinešė eilinę vištą, ant elnių, kurie ir vėl išlaužė obelų šakas, ant šernų, kurie ,,išarė“ pievą ir kitų nusidėjėlių. Manau, kad ne. Patys kalti, neapsaugojom, nors ir kaip būtų sunku prisipažinti. Matydami tik blogį, neįvertinam gamtos teikiamų dovanų, netik materialių, bet ir dvasinių. Dažnas miestietis viską atiduotų už ryto saulės nutviekstą ūkanota pamiškės pievą prieš savo langus, o jei ten dar stirnų pulkelis... Taigi, ne viskas pinigais matuojama! 
 
Prabėgusi vasarėlė nepagailėjo siurprizų. Po keliolikos metų gyvenimo miške teko susipažinti su naujais kaimynais, nuo kurių daugelis spruktų neatsisukdamas. Prieš tai su jomis buvau susidūręs tik Tyrelio pelkėje. Tai – angis, dar vadinama marguole, vienintelė mūsų krašte gyvenanti nuodinga gyvatė, galinti užaugti iki 70-80 centimetrų ilgio. Kūno viršus pilkas, pilkai ar tamsiai rudas. Pasitaiko labai tamsių individų. Išilgai nugaros vingiuoja ruda ar juoda juosta. Priešingai nei žaltys neturi geltonų dėmių viršugalvyje, akies vyzdys vertikalus brūkšnys, o žaltys turi apvalius vyzdžius. Angis šaltakraujis gyvūnas. Neatsargiai užminta ar pajudinta, kas kelis kartus vos nenutiko ir man, gali skaudžiai įkąsti. Įkandimas paprastai nėra mirtinas, bet pavojingas, būtina kuo skubiau kreiptis į gydytojus. Pasitaiko, kad ir bitės įgėlimas kai kam būna paskutinis, todėl nevalia delsti. Gyvatė gelia dantimis, o kaišiodama dvišaką liežuvį uodžia kvapus.  
Mano viešnios pasirodydavo įdienojus. Daugiausia buvo aštuonios. Išsitiesdavo arba susirangydavo į kamuolius po kelias ir mėgavosi saulės voniomis. Kartais draugiją palaikydavo žaltys, bet būdavo toliau.
 
     Taigi, kaip sakoma, kaimynų nepasirinksi!

 
Atgal   Spausdinti  
VĮ Valstybinių miškų urėdija
Joniškio regioninis padalinys