VĮ Valstybinių miškų urėdija

Joniškio regioninis padalinys
     
 

 EMPS - Elektroninė medienos pardavimo sistema - BALTPOOL 
    
 

Spausdinti puslapio vidurį

 
 
   
VĮ Valstybinių miškų urėdija
Joniškio regioninis padalinys
Urėdijos g.1, LT84193
Beržininkų k., Joniškio r. 
Juridinių asmenų registre
kodas: 132340880
tel. +370 426 52032
faks.+370 426 55371
el.p. joniskis@vivmu.lt   
  

 56.222762, 23.649182 (WGS) 
    
     EMPS - Elektroninė medienos pardavimo sistema - BALTPOOL
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
Iš viso apsilankė: 1745888
Šiandien apsilankė: 2444
Dabar naršo: 37
 
Miško lankytojo atmintinė

 
 
   ATMINKITE,  KAD:


Miškas - naivus ir atviras kaip vaikas, atiduodantis žmogui save visą, tikėdamasis jo padėkos ir meilės... Deja, išmėtytos šiukšlės, išdegusio miško plotai byloja ką kitą... Rūpindamiesi savimi, žmonės dažnai pamišta, kaip skaudžiai galima sužeisti žaliąjį brolį...

...negalima deginti Šiukšlių, mėtyti neužgesintų degtukų, nuorūkų ar kitų daiktų, nuo kurių gali kilti gaisras miške arba arčiau nei 50 m iki jo ribos.

...laužą galima kūrenti tik įrengtoje laužavietėje. Baigus kūrenti, būtina kruopščiai užpilti |j žemėmis arba užlieti vandeniu, kol jis visiškai nustos rusenti. 

...draudžiama deginti augalines kilmės atliekas miške, aukštapelkėse, durpingose vietose ar vietovėse, esančiose arčiau kaip 100 metrų nuo miško.

...negalima deginti sausos žolės laukuose, nes ji žaibiškai pasieks artimiausią mišką.


MIŠKE   ELKIMĖS   KULTŪRINGAI
 

Šiukšlindami miške - pabrėžiame kultūros nebuvimą, negerbiame gamtos ir žmogaus, kuris čia atvyks po mūsų. Be to, dovanojame ateities kartoms „palikimą", kuris jų tikrai nedžiugins: konservų dėžutės miške dūlėja iki 90 metų, plastiko pakuotės - nuo 80 iki 200, stikliniai buteliai - 900 metų!

Miške nepalikime šiukšlių, tepaluotų skudurų, buitinių ar statybinių atliekų. Rūpindamiesi savo dvasine ir fizine sveikata, paraginkime vieni kitus: mažieji - didžiuosius, didieji mažuosius - išvykstant iš poilsiavietės visada palikti ją tvarkingą!

Miške automobiliais važinėkime tik keliais, nestatykime jų tarp medžių ar ant gyvosios miško paklotės.

 


 
Lietuvos miškininkai laukia miško lankytojų. Tai liudija puikiai įrengtos poilsiavietės, apžvalgos aikšteles. Nelaužykime jose esančių miško baldų, informacinių ir priešgaisriniu stendų. Nežeiskime žmonių, nuoširdžiai ir pasiaukojamai dirbančių miškų ir žmonių labui, širdžių...
 
 

MYLĖKIME   VISA,   KAS   GYVA !

Grybaudami neieškokime |aunų grybų po miško paklote - taip grybaujant sužalojama grybiena, Uogaujant nenaudokime lapus draskančių šukų. Uogos nederės daugelį metų.

Lietuvos miškams kenkia daugiau nei 100 rūšių vabzdžių ir per 60 rūšių medžių ligų sukėlėju. Jie negailestingai graužia medžių šaknis, liemenis, spyglius ir lapus, kankorėžius, vaisius ir sėklas, sėjinukus ir sodinukus. Geriausiai ir uoliausiai kenkėjus naikina miškų sanitarai - paukščiai. Rūpinkimės jais: iškelkime inkilus, palikime medžius su uoksais. Gegužę ir birželį leiskime jiems ramiai perėti.

Neardykime ir saugokime skruzdėlynus. Skruzdėlės renka kenkėjų lervas nuo miško paklotes ir medžių lapų ar spyglių,

Svarbiausia, nepamirškime, kad miške mes esame tik svečiai. 
 
Svetingai priimti - mokėkime tvarkingai išeiti. Nepažeidę šiems Namams mielos tvarkos, nesugriovę savito, darmaus ir be galo trapaus pasaulio, apdovanoti su kaupu ir būtinai geresni nei buvome... Pasakykime sau ir kitiems:
 
 "SAUGOK MIŠKĄ.  NEUŽDEK.  NEŠIUKŠLINK .... PASODINK  MEDĮ.... Tiesiog  -  būk  Ž M O G U M I..."

Informacija atnaujinta: 2016-02-09 13:33:26
VĮ Valstybinių miškų urėdija
Joniškio regioninis padalinys