Kas nutiktų gamtai, jei žmonija staigiai išnyktų? Chronologinis sąrašas
Įsivaizduokite, kad žmonija staigiai išnyksta be priežasties. Mūsų planetos veidas per trumpą laikotarpį labai pasikeistų. Štai kaip gamta reaguotų į mūsų nebuvimą:
Pirmas dešimtmetis
Elektros sistemos nesulaukdamos priežiūros, suges. Daugelis miestų virsta tamsiais, tik mėnulio šviesoje ir žvaigždėmis apšviestais rajonais.
Be žmogaus kišimosi, daugelis gyvūnų, ypač miestuose, pradeda kisti ir adaptuotis. Šunys, katės ir kiti augintiniai ieško maisto, susiduria su laukiniais gyvūnais ir kartu su jais adaptuojasi arba išnyksta.
Augalai pradeda plėstis miestuose. Plyšiai gatvėse užpildomi žole, o paliktos teritorijos greitai tampą džiunglėmis.
Miestuose esančios pastatų konstrukcijos pradeda nykti. Be žmonių priežiūros, kai kurie tiltai, pastatai ir kiti statiniai sugenda dėl gamtos jėgų.
Po 50 metų:
Didelės miesto teritorijos yra apaugusios augalais. Miškai pradeda augti ten, kur kadaise buvo gyvenvietės.
Kai kurios branduolinės elektrinės gali sprogti arba nutekėti radioktyvios medžiaogos dėl ilgalaikės neveiklos, darant ilgalaikę žalą tam tikroms teritorijoms.
Laivai ir poilsio jachtos virsta dirbtiniais rifais, suteikdami prieglobstį jūros gyvūnijai.
Po 100 metų:
Daugelis šiuolaikinių statinių pradeda griūti. Nebepriežiūrimos statybinės medžiagos, tokios kaip plienas ir betonas, nyksta.
Gyvūnijos populiacijos, kurioms žmogus kėlė grėsmę, atsigaus. Tai gali reikšti didesnį tam tikrų rūšių skaičių.
Klimato pokyčiai, sukelti žmogaus veiklos, pradės stabilizuotis, nors šiltnamio efektas dar ilgai bus jaučiamas.
Po 500 metų:
Dažniausiai matomų žmogaus civilizacijos pėdsakų nebebus, išskyrus, kai kuriuos statinius ir kitus ilgalaikius objektus.
Dauguma miestų taps tikrais miškais ar drėgnomis vietomis.
Po 1000 metų:
Mūsų palydovai nukris į Žemę arba taps kosminėmis šiukšlėmis aplink planetą.
Gyvūnų ir augalų rūšys, kurias mes išsaugojome sodo ir parko erdvėse, gali išnykti arba adaptuotis ir tapti dominuojančiomis savo ekosistemose.
Žmogaus paliktos radioaktyvios atliekos nyks ir mažės, tačiau kai kurie regionai vis dar bus užteršti.
Žmonijos išnykimas turėtų dramatiškų pasekmių mūsų planetos peizažui, struktūrai ir ekosistemai. Gamta pradėtų regeneruotis ir adaptuotis be žmogaus kišimosi, o Žemė, tikėtina, vėl taps laukine ir natūralia, nors kai kurie žmogaus palikti pėdsakai išliks tūkstančiais metų.