Ką daryti, kai gamtoje sutinkate laukinį gyvūną?

Lietuva yra turtinga gamtos ir laukinės gyvūnijos. Pasivaikščiojimas miškuose, parkuose ar laukymėse gali būti labai malonus, tačiau kartais gali pasitaikyti netikėtų susitikimų su laukiniais gyvūnais. Štai keletas patarimų, ką daryti tokiais atvejais.

Vertinkite situaciją ramiai

Pirmiausia svarbu išlikti ramiems. Staigūs judesiai ir garsus rėkimas gali išgąsdinti gyvūną ir paskatinti jį gintis. Vertinkite situaciją ramiai ir stebėkite gyvūno elgesį.

Nepriartėkite per arti

Net jei gyvūnas atrodo draugiškas ar smalsus, nepriartėkite per arti. Laukiniai gyvūnai gali būti nenuspėjami, o artėjimas gali būti interpretuotas kaip grėsmė. Laikykitės saugaus atstumo ir leiskite gyvūnui pasitraukti savo noru.

Nesiekite kontakto

Svarbu nesistengti užmegzti kontakto su gyvūnu. Nelieskite jo, nesiekite jo maitinti ir neskatinkite jokio bendravimo. Laukiniai gyvūnai turi natūralius instinktus, kurie gali suveikti, jei jie jausis nesaugūs.

Informuokite atsakingas institucijas

Jei pastebėjote, kad gyvūnas sužeistas ar elgiasi neįprastai, verta informuoti vietines institucijas, tokias kaip Aplinkos apsaugos departamentas ar vietos savivaldybės specialistai. Jie galės suteikti reikiamą pagalbą ir užtikrinti, kad gyvūnas būtų saugus.

Apsaugokite savo augintinius

Jei esate su savo augintiniais, laikykite juos ant pavadėlio ir neleiskite jiems artėti prie laukinio gyvūno. Tai apsaugos tiek jūsų augintinį, tiek laukinį gyvūną nuo galimos agresijos ar sužalojimų.

Pasitraukite tyliai ir lėtai

Jei susidūrėte su pavojingu gyvūnu, pavyzdžiui, vilku ar šernu, tyliai ir lėtai atsitraukite. Nepasiduokite panikai ir nesukelkite triukšmo. Gyvūnas dažniausiai pasirinks pasitraukti, jei nesijaus grėsmingai.
Susitikimas su laukiniu gyvūnu gali būti įsimintina patirtis, jei laikysitės tam tikrų taisyklių ir elgsitės atsargiai. Saugumas yra pirmoje vietoje, tiek jūsų, tiek gyvūno. Laikydamiesi šių patarimų, galite mėgautis gamtos grožiu be nereikalingų incidentų.